Organizace zahájení školního roku 2021/2022 v souvislosti s probíhajícím onemocněním Covid – 19

• Škola nebude požadovat žádné prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Škola nemá povinnost aktivně zjišťovat u jednotlivých žáků příznaky infekčního onemocnění.
  • Všichni zaměstnanci, žáci a návštěvníci školy budou dodržovat zásady osobní a provozní hygieny a v případě, že budou mít příznaky infekčního onemocnění, nebudou vstupovat do školy.
  • Všichni zaměstnanci, žáci a návštěvníci školy při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech budou mít zakryté dýchací cesty.

Z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou plošně vyjmuty:

• osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,
  • osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a jsou schopny tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením; tyto osoby jsou však povinny mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest podle tohoto opatření, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že dotyčná osoba nemůže mít nasazen jakýkoli ochranný prostředek dýchacích cest.
  • Další výjimky z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou stanoveny aktuálně platným mimořádným opatřením (typicky např. pokud jsou děti a žáci usazeni, při konzumaci potravin a nápojů, osoby v době cvičení)
  • Pokud dítě nebo žák neabsolvuje preventivní screeningové testování a nevztahuje se na něj příslušná výjimka z testování (prodělaná nemoc nebo očkování), bude mít povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení, tzn. ve třídě při výuce a ve společných prostorách školy (toto neplatí, pokud děti nebo žáci spadají pod výjimky). Více o pravidlech a podmínkách preventivního testování je k dispozici v přiloženém manuálu. Tito žáci nebudou ve vnitřních prostorách cvičit ani zpívat. Při konzumaci jídla musí sedět u stolu minimálně 1,5 metru od ostatních. Uvedená opatření budou v platnosti pouze po dobu trvání screeningového testování  (předpokládáme do 9.9.2021).
  • Provozní zaměstnanci (dle svých přidělených místností):
  • zajistí efektivní úklid na mokro a dezinfekci všech prostor a ploch školy
  • průběžně budou doplňovat mýdla, dezinfekci, papírové ručníky a jednorázové rukavice
  • zajistí pravidelné větrání chodeb a šaten
  •  zajistí sběr a likvidaci odpadkových pytlů, které budou obsahovat použité testy

• Třídní učitelé:
  • aktualizují kontakty na všechny žáky
  • seznámí žáky s hygienickými pravidly a zapíší do TK
  • seznámí žáky, že v případě onemocnění v průběhu dne mají kontaktovat TU popř. vyučujícího, který zajistí předání žáka do izolační místnosti
  • zajistí testování žáků 2.- 9.ročníků 1.,6.,9.září (vyjma žáků, jejichž zákonní zástupci s testováním nesouhlasí a písemně toto oznámí TU nebo žáků, kteří  prodělali v posledních 180 dnech Covid- 19 či byli očkovaní)
  • zajistí testování žáků 1.ročníků 2.,6.,9.září ( vyjma žáků, jejichž zákonní zástupci s testováním nesouhlasí písemně toto oznámí TU žáků, kteří prodělali v posledních 180 dnech Covid- 19 či byli očkovaní)
  • ŽŘŠ předají seznam žáků, kteří se nebudou testovat
  • testování nebude probíhat ve školní družině
  • Učitelé:
  • zajistí větrání tříd
  • Školní jídelna:
  • zajistí označení stolu, kde se budou stravovat  netestovaní žáci
  • neumožní samoobslužný výdej příborů, nápojů – to zajistí dozor, ŠD,AP

• Izolační místnost:  v případě nutnosti bude izolační místností školní knihovna, kde dozor nad žáky a informování zákonných zástupců zajistí p.Tomková.
  • Distanční výuka: v případě, že více jak polovina žáků bude v karanténě, žáci se po tuto dobu budou vzdělávat distančním způsobem.

V Litvínově dne 25. 8. 2021                      Mgr. Radka Jirkovská, ředitelka školy

Covid 19- informace, opatření

Akce školy, informace

Google Classroom - učebna (1.57 MB)