. MŠ Beruška je mateřská škola při Základní škole Litvínov – Hamr, která byla slavnostně otevřena dne 1. 9. 2023. Její velkou předností je rodinné prostředí, kde všem zaměstnancům školy záleží především na tom, aby zde děti vyrůstaly v lásce, porozumění, v pohodovém a klidném prostředí. Jedná se o jednotřídní školu s kapacitou 24 děti ve věku 3-6 (7) let. Plně kvalifikovaní pedagogové mají dlouholeté zkušenosti v předškolní pedagogice, mají srdce dokořán a preferují inovativní metody a formy vzdělávání. Školní vzdělávací program "Dobrodružství s Beruškou" je zaměřený na celkový rozvoj dítěte, využívá prožitkové učení a kooperaci mezi dětmi v heterogenní třídě. Plně respektuje individuální možnosti a potřeby každého dítěte. Pro předškoláky je pak navíc připraven motivační program pro přípravu na vstup do školy Beruška a předškoláci. Děti se můžou těšit na zcela nové, moderní prostředí, prostornou třídu i hernu, originální hračky, didaktické pomůcky a  novou školní zahradu s herními prvky i přímým vstupem do lesa. Právě nedaleký les a rybník přímo nabízí společné cesty za poznáním a dobrodružstvím, které malé předškoláky tolik lákají.

Den otevřených dveří bude probíhat dne 18. 4. 2024 od 9.00-11:00 a od  14:00-16.00 hodin.